Sprawdź jak używać kontroli rodzicielskiej na iPhone’ie i monitorować dzieci!

Wstęp: Dlaczego ważne jest monitorowanie aktywności dzieci online?

Internet jest wielkim źródłem informacji, jednak może również stanowić zagrożenie dla naszych dzieci. Jeśli nie monitorujemy aktywności naszych dzieci online, mogą one napotkać niepożądane materiały lub dostać się do nich niepożądane informacje.

Dlatego ważne jest, aby ustawić kontrolę rodzicielską na iPhone’ie i monitorować aktywność twoich dzieci. Apple oferuje Biuro Kontroli Rodzicielskiej (BCR), które pozwala dokładnie zarządzać tym, co nasze dzieci robią online. Poniżej omówimy szczegółowo BCR i opowiemy, jak ustawić kontrolę rodzicielską Apple i monitorować aktywność dzieci.

Omówienie Biura Kontroli Rodzicielskiej Apple

Kontrola rodzicielska Apple BCR jest opcjonalną usługą, dostępną zarówno dla osób z iOS, jak i dla osób z macOS. Ustawienia BCR są dostosowane do poszczególnych urządzeń, dzięki czemu rodzicom daje się pełną kontrolę nad tym, co ich dzieci mogą lub nie mogą robić online.

Kontrola rodzicielska Apple umożliwia rodzicom monitorowanie aplikacji, funkcji i treści, do których dzieci mają dostęp, a także dostarcza narzędzi do ograniczenia czasu ekranowego. Można też pozyskać informacje, takie jak data i godzina, kiedy dziecko wprowadziło daną treść.

Jak działa Kontrola Rodzicielska Apple?

BCR od Apple umożliwia rodzicom monitorowanie aplikacji, funkcji i treści, do których dzieci mają dostęp. Pozwala to rodzicom ustalać ograniczenia czasu przeznaczonego na ekran oraz uzyskiwać dostęp do informacji takich jak data i godzina wprowadzenia treści.

Jak ustawić Kontrolę Rodzicielską Apple?

Zarządzanie kontrolą rodzicielską Apple jest łatwe. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej, tworząc nowe konto lub używając istniejącego konta. Następnie wybieramy ustawienia BCR w aplikacji i monitory, które chcemy używać.

Ograniczenia Czasu Ekranu

Kontrola rodzicielska Apple pozwala również używać limitów czasu ekranowego, co może być świetnym sposobem na ograniczenie czasu, który dzieci spędzają online. Ograniczenia mogą być całkowicie wyłączone lub ustawione na poziom codziennych limitów czasu ekranowego na urządzeniach mobilnych.

Jak monitorować aktywność dzieci?

Narzędzia kontroli rodzicielskiej mogą wysyłać powiadomienia dla rodziców, aby ostrzegać ich lub poinformować o tym, co dzieci robią, z kim się komunikują i gdzie są.

Funkcje Dodatkowe

Kontrola rodzicielska Apple oferuje również narzędzia opiekuńcze, takie jak zarządzanie treściami, geolokalizacja, blokady kontaktów itp.

Jak ustawić Kontrolę Rodzicielską Apple?

Zarządzanie Kontrolą Rodzicielską Apple jest bardzo proste. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie internetowej, tworząc nowe konto lub używając swojego istniejącego. Następnie wybierz ustawienia BCR w aplikacji i monitory, które chcesz używać.

 • Otwórz Ustawienia.
 • Dotknij Ogólne/Kontrola Rodzicielska.
 • Dotknij Ustaw biuro Kontroli Rodzicielskiej Apple.
 • Wpisz swoje hasło Apple ID.
 • Wybierz opcje regulacji i monitorowania, które chcesz używać.

Ograniczenia czasu ekranu

Kontrola rodzicielska Apple oferuje także różne limity czasu ekranowego, które mogą pomóc ograniczyć ilość czasu, jaką dzieci spędzają online. Ustawienia te są dostosowane do poziomu: od całkowitego wyłączenia Internetu po codzienne limity czasu ekranowego na urządzeniach mobilnych.

Możesz skonfigurować limit czasu ekranu za pomocą narzędzi BCR dla każdego z Twoich urządzeń iPhone. Możesz określić ograniczenia dla pojedynczych aplikacji lub określić okresy odpoczynku od urządzenia.

 • Ustaw limit czasu ekranu za pomocą narzędzi BCR dla każdego z Twoich urządzeń iPhone.
 • Określ ograniczenia dla poszczególnych aplikacji.
 • Dodaj okresy odpoczynku od urządzenia.

Jak monitorować aktywność dzieci

Możemy także monitorować aktywność naszych dzieci za pomocą kontroli rodzicielskiej. Te narzędzia mogą wysyłać powiadomienia, aby ostrzegać nas lub poinformować nas o aktywności naszych dzieci: co robią, z kim się komunikują i gdzie są.

 • Kontrola może wysyłać powiadomienia, informujące rodziców o aktywności dziecka.
 • Rodzice mogą ustalić limity czasu ekranowego oraz blokady treści i aplikacji.
 • Możliwa jest także geolokalizacja, aby upewnić się, że dzieci są w bezpiecznym miejscu.

Funkcje dodatkowe

Kontrola rodzicielska Apple oferuje również szereg funkcji dodatkowych, które pomagają spełnić Twoje oczekiwania odnośnie tego, jak Twoje dzieci spędzają czas online. Obejmuje to:

 • Zarządzanie treściami – Możesz ustawić limity lub blokady określonych treści, z których dzieci mają dostęp.
 • Geolokalizacja – Możesz monitorować dokładną lokalizację swoich dzieci i ustawić alarmy przy naruszeniu określonych granic.
 • Blokowanie kontaktów – Możesz blokować określone numery i adresy e-mail, aby utrzymać dzieci w bezpiecznej odległości od osób niepożądanych.
 • Usługi opiekuńcze – Wszelkiego rodzaju usługi opiekuńcze, takie jak powiadomienia lub ostrzeżenia, aby informować Cię, co dzieje się z Twoimi dziećmi online.

comments: 0 d

pl_PLPolish