Ta nowa wiedza: Jak jailbreakować iPhone’y, iPody oraz iPady

Jailbreak to proces wyłamania się z ograniczeń systemu operacyjnego iOS. Jailbreak pozwala użytkownikom Apple’a na dostęp do ogromnej liczby zewnętrznych aplikacji, których normalnie nie da się pobrać przez App Store. To również daje dostęp do niestandardowych tłem, motywów i wielu innych modyfikacji.

Mimo że jest to dość prosty proces do wykonania, wiele osób wahają się przed przeprowadzeniem Jailbreaku swoich urządzeń. Ten poradnik zawiera wszystkie informacje, jakich potrzebujesz, by bezpiecznie Jailbreakować Twój iPhone, iPod oraz iPad.

Zalety Jailbreaku są oczywiste — dzięki niemu można uzyskać dostęp do szerokiego wachlarza aplikacji, które możesz nie nabyć lub pobrać za darmo na App Store. Co więcej, jailbreaki dają ci także większy stopień swobody dotyczący innych aspektów twojego urządzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie i modyfikację plików.

Jeśli jesteś gotowy wyłamać się z ograniczeń Apple, ten poradnik jest dla Ciebie. Do dzieła!

Czym jest Jailbreak?

Jailbreak to proces umożliwiający optymalizację potencjału, dzięki któremu można dostosować funkcje urządzenia iOS do swoich własnych potrzeb i preferencji. Pozwala on na instalowanie aplikacji, które nie są oficjalnie dostępne na sklepy z aplikacjami Apple’a. Proces Jailbreaku zapewnia również bezpośredni dostęp do plików systemowych i konfiguracji urządzenia.

Przeprowadzenie Jailbreaku pozwala na instalowanie takich rzeczy, jak inne motywy, animacje, sterowniki itp. Uzyskanie dostępu do stref administratora pozwala użytkownikom na korzystanie z narzędzi, które umożliwiają tworzenie własnych aplikacji i dodania funkcji specjalnych.

Wszystkie korzyści z Jailbreaku na iPhone’ach, iPodach i iPadach

Jailbreak jest procesem, w którym ograniczenia systemu iOS są usuwane, umożliwiając dostęp do zasobów systemowych. Ułatwia to rozszerzanie funkcjonalności urządzenia lub umożliwia dostosowywanie interfejsu iOS.

Poniżej znajduje się lista wszystkich korzyści płynących z przeprowadzenia Jailbreaku na iPhone’ach, iPodach i iPadach:

 • Możliwość instalowania aplikacji, które nie są dostępne w sklepie Apple App Store, takich jak aplikacje wolnego oprogramowania.
 • Możliwość instalowania tematów i motywów dla zmiany wyglądu domyślnego interfejsu iOS.
 • Możliwość używania funkcji dostosowywania interfejsu, takich jak animowane tapety, układy aplikacji itp.
 • Dostęp do uniwersalnych narzędzi diagnostycznych, które mogą być wykorzystywane do diagnozowania problemów z urządzeniem.
 • Zwiększona wydajność i mniejszy porządek aplikacji w stronie internetowej.
 • Możliwość tworzenia przycisków szybkiego dostępu ułatwiających dostęp do funkcji systemu iOS.

JailBreaki dla iPhone, iPod oraz iPad

JailBreak to proces otwierania systemu iOS na Twoim urządzeniu i zmiany w nim ustawień, które pozwalają Ci pobierać aplikacje z zasobów spoza App Store. JailBreak może być wykonany przy pomocy różnych metod, każda z nich ma swoje własne korzyści i wady.

Istnieje kilka głównych typów Jailbreaku, które można wykonać na iPhone, iPod oraz iPad:

 • Tethered JailBreak – ta metoda Jailbreaku obejmuje proces łączenia urządzenia Apple do komputera przy pomocy kabla USB i uruchamiania specjalnego programu, który wykonuje samodzielnie Jailbreak.
 • Untethered JailBreak – jest to metoda, w której urządzenie jest Jailbroken po jednorazowej instalacji i może działać bez podłączania go do komputera.
 • Semi-Tethered JailBreak – ta metoda umożliwia użytkownikowi uruchamianie aplikacji pochodzących spoza App Store, ale wymaga stałego podłączania do komputera, aby urządzenie mogło się uruchomić.

Każdy rodzaj Jailbreaku ma swoje własne zalety, ale także wady. Przed wyborem odpowiedniego dla ciebie typu Jailbreaku, zapoznaj się z wszystkimi możliwymi opcjami, aby upewnić się, że wybierzesz najlepszy dla siebie.

Instalacja i podłączenie

Aby przeprowadzić Jailbreak w iPhone’ach, iPodach i iPadach, musisz najpierw dokonać kilku przygotowań. Jeśli jesteś gotowy do działania, ta sekcja pomoże Ci wszystko przygotować.

1. Wymagania sprzętowe

Aby przeprowadzić jailbreak, będziesz potrzebować:

 • Komputer z dostępem do internetu
 • iPhone, iPod lub iPad
 • Kabel USB do podłączenia urządzenia do komputera

2. Instalacja iTunes

Jeśli chcesz przeprowadzić jailbreak, musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję iTunes. Pobierz go ze strony Apple, aby mieć pewność, że wszystko będzie działać bez problemu.

3. Podłączanie urządzenia

Po pobraniu i zainstalowaniu iTunes, możesz podłączyć swoje urządzenie do komputera. Użyj kabla USB, aby połączyć iPhone’a, iPoda lub iPada ze swoim komputerem. Po połączeniu urządzenia, powinieneś widzieć je w iTunes.

Wymagania Sprzętowe do Podłączenia iPhone’a, iPoda lub iPada do Komputera

Aby podłączyć iPhone’a, iPod’a lub iPada do komputera, wymagany jest kompatybilny system komputerowy. Jeśli posiadasz komputer PC, musi on być kompatybilny z systemem Windows 7 lub nowszym, natomiast jeśli masz Mac’a, musi on mieć system Mac OS X 10.7 lub nowszy.

Poza tym musisz mieć kabel USB, który możesz użyć do podłączenia urządzenia Apple do komputera, aby dokonać jailbreaku. Jeśli chcesz jailbreak’ować iPod touch 2G, 3G lub 4G, należy użyć kabla USB-A do USB-B. Jeśli wybierasz iPhone’a lub iPada, użyj kabla Lightning.

Oprócz kabla USB potrzebujesz aktualnej wersji iTunes. Więc jeśli twoja wersja jest starsza, musicie aktualizować oprogramowanie i przeinstalować ją.

Instalacja najnowszej wersji iTunes

Aby móc przeprowadzić Jailbreak na iPhone’a, iPoda lub iPada, musisz skonfigurować swoje urządzenie i podłączyć je do komputera. Aby to zrobić, musisz zainstalować program iTunes w najnowszej wersji.

Możesz pobrać najnowszą wersję iTunes ze strony Apple. Po zdobyciu pliku instalacyjnego, po prostu zainstaluj go. Podczas instalacji masz do wyboru obsługę automatyczną lub ręczną. Jeśli wolisz ręczną, musisz wybrać opcje, które chcesz zainstalować, aby dostosować iTunes do Twoich potrzeb.

Aby podłączyć iPhone’a, iPoda lub iPada do komputera, musisz podłączyć jeden koniec kabel USB do portu na urządzeniu a drugi do portu USB na komputerze. Gdy podłączysz urządzenie, system operacyjny Twojego komputera powinien ją rozpoznać i uruchomić iTunes automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, ręcznie włącz iTunes. Po włączeniu iTunes powinieneś widzieć informacje o swoim urządzeniu w górnej części ekranu.

Podłączanie Urządzenia do Komputera

Podłączenie iPhone’a, iPoda lub iPada do komputera jest bardzo proste i wymaga minimalnych wykwalifikowanych umiejętności. Aby rozpocząć proces podłączania urządzenia do komputera, będziesz potrzebował odpowiedniego kabla do łączenia. Większość komputerów posiada złącze USB, stąd też jedyne czego potrzebujesz, to kabel kompatybilny z Twoim komputerem, Twoim iPhone’em, iPodem lub iPadem. Po podłączeniu kabla do portu USB na Twoim komputerze oraz do gniazda Lightning albo 30-pin na urządzeniu, powinieneś automatycznie przesłać dane między komputerem a urządzeniem.

Kabel nie jest jedynym narzędziem jakie mogą okazać się przydatne podczas podłączania urządzenia do komputera. Możesz również skorzystać z oprogramowania iTunes, które jest idealne na takie właśnie sytuacje. Oprogramowanie to jest darmowe i może być pobrane ze strony Apple. Musisz pobrać najnowszą wersję, aby zapewnić kompatybilność, tak więc upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania.

Teraz, gdy mamy już nasze narzędzia, możemy zacząć z podłączaniem urządzenia. Najłatwiejszym sposobem jest postępowanie według instrukcji obsługi dołączonej do Twojego urządzenia. Używając tego poradnika, możesz podłączyć Twoje urządzenie do komputera bez problemu. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jeśli wystąpi jakiś problem w trakcie procesu, należy poszukać rozwiązania w instrukcji obsługi lub skontaktować się z działem pomocy technicznej.

pl_PLPolish