Ta nowa wiedza: Jak jailbreakować iPhone’y, iPody oraz iPady

Jailbreak na iPhone, iPod i iPad – Wstęp

Jailbreak to proces wyłamania się z ograniczeń systemu operacyjnego iOS. Jailbreak pozwala użytkownikom Apple’a na dostęp do ogromnej liczby zewnętrznych aplikacji, których normalnie nie da się pobrać przez App Store. To również daje dostęp do niestandardowych tłem, motywów i wielu innych modyfikacji.

Mimo że jest to dość prosty proces do wykonania, wiele osób wahają się przed przeprowadzeniem Jailbreaku swoich urządzeń. Ten poradnik zawiera wszystkie informacje, jakich potrzebujesz, by bezpiecznie Jailbreakować Twój iPhone, iPod oraz iPad.

Zalety Jailbreaku są oczywiste — dzięki niemu można uzyskać dostęp do szerokiego wachlarza aplikacji, które możesz nie nabyć lub pobrać za darmo na App Store. Co więcej, jailbreaki dają ci także większy stopień swobody dotyczący innych aspektów twojego urządzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie i modyfikację plików.

Jeśli jesteś gotowy wyłamać się z ograniczeń Apple, ten poradnik jest dla Ciebie. Do dzieła!

Czym jest Jailbreak?

Jailbreak to proces umożliwiający optymalizację potencjału, dzięki któremu można dostosować funkcje urządzenia iOS do swoich własnych potrzeb i preferencji. Pozwala on na instalowanie aplikacji, które nie są oficjalnie dostępne na sklepy z aplikacjami Apple’a. Proces Jailbreaku zapewnia również bezpośredni dostęp do plików systemowych i konfiguracji urządzenia.

Przeprowadzenie Jailbreaku pozwala na instalowanie takich rzeczy, jak inne motywy, animacje, sterowniki itp. Uzyskanie dostępu do stref administratora pozwala użytkownikom na korzystanie z narzędzi, które umożliwiają tworzenie własnych aplikacji i dodania funkcji specjalnych.

Wszystkie korzyści z Jailbreaku na iPhone’ach, iPodach i iPadach

Jailbreak jest procesem, w którym ograniczenia systemu iOS są usuwane, umożliwiając dostęp do zasobów systemowych. Ułatwia to rozszerzanie funkcjonalności urządzenia lub umożliwia dostosowywanie interfejsu iOS.

Poniżej znajduje się lista wszystkich korzyści płynących z przeprowadzenia Jailbreaku na iPhone’ach, iPodach i iPadach:

 • Możliwość instalowania aplikacji, które nie są dostępne w sklepie Apple App Store, takich jak aplikacje wolnego oprogramowania.
 • Możliwość instalowania tematów i motywów dla zmiany wyglądu domyślnego interfejsu iOS.
 • Możliwość używania funkcji dostosowywania interfejsu, takich jak animowane tapety, układy aplikacji itp.
 • Dostęp do uniwersalnych narzędzi diagnostycznych, które mogą być wykorzystywane do diagnozowania problemów z urządzeniem.
 • Zwiększona wydajność i mniejszy porządek aplikacji w stronie internetowej.
 • Możliwość tworzenia przycisków szybkiego dostępu ułatwiających dostęp do funkcji systemu iOS.

JailBreaki dla iPhone, iPod oraz iPad: Wprowadzenie do różnych metod

JailBreak to proces otwierania systemu iOS na Twoim urządzeniu i zmiany w nim ustawień, które pozwalają Ci pobierać aplikacje z zasobów spoza App Store. JailBreak może być wykonany przy pomocy różnych metod, każda z nich ma swoje własne korzyści i wady.

Istnieje kilka głównych typów Jailbreaku, które można wykonać na iPhone, iPod oraz iPad:

 • Tethered JailBreak – ta metoda Jailbreaku obejmuje proces łączenia urządzenia Apple do komputera przy pomocy kabla USB i uruchamiania specjalnego programu, który wykonuje samodzielnie Jailbreak.
 • Untethered JailBreak – jest to metoda, w której urządzenie jest Jailbroken po jednorazowej instalacji i może działać bez podłączania go do komputera.
 • Semi-Tethered JailBreak – ta metoda umożliwia użytkownikowi uruchamianie aplikacji pochodzących spoza App Store, ale wymaga stałego podłączania do komputera, aby urządzenie mogło się uruchomić.

Każdy rodzaj Jailbreaku ma swoje własne zalety, ale także wady. Przed wyborem odpowiedniego dla ciebie typu Jailbreaku, zapoznaj się z wszystkimi możliwymi opcjami, aby upewnić się, że wybierzesz najlepszy dla siebie.

Instalacja i podłączenie

Aby przeprowadzić Jailbreak w iPhone’ach, iPodach i iPadach, musisz najpierw dokonać kilku przygotowań. Jeśli jesteś gotowy do działania, ta sekcja pomoże Ci wszystko przygotować.

1. Wymagania sprzętowe

Aby przeprowadzić jailbreak, będziesz potrzebować:

 • Komputer z dostępem do internetu
 • iPhone, iPod lub iPad
 • Kabel USB do podłączenia urządzenia do komputera

2. Instalacja iTunes

Jeśli chcesz przeprowadzić jailbreak, musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję iTunes. Pobierz go ze strony Apple, aby mieć pewność, że wszystko będzie działać bez problemu.

3. Podłączanie urządzenia

Po pobraniu i zainstalowaniu iTunes, możesz podłączyć swoje urządzenie do komputera. Użyj kabla USB, aby połączyć iPhone’a, iPoda lub iPada ze swoim komputerem. Po połączeniu urządzenia, powinieneś widzieć je w iTunes.

Wymagania Sprzętowe do Podłączenia iPhone’a, iPoda lub iPada do Komputera

Aby podłączyć iPhone’a, iPod’a lub iPada do komputera, wymagany jest kompatybilny system komputerowy. Jeśli posiadasz komputer PC, musi on być kompatybilny z systemem Windows 7 lub nowszym, natomiast jeśli masz Mac’a, musi on mieć system Mac OS X 10.7 lub nowszy.

Poza tym musisz mieć kabel USB, który możesz użyć do podłączenia urządzenia Apple do komputera, aby dokonać jailbreaku. Jeśli chcesz jailbreak’ować iPod touch 2G, 3G lub 4G, należy użyć kabla USB-A do USB-B. Jeśli wybierasz iPhone’a lub iPada, użyj kabla Lightning.

Oprócz kabla USB potrzebujesz aktualnej wersji iTunes. Więc jeśli twoja wersja jest starsza, musicie aktualizować oprogramowanie i przeinstalować ją.

Instalacja najnowszej wersji iTunes

Aby móc przeprowadzić Jailbreak na iPhone’a, iPoda lub iPada, musisz skonfigurować swoje urządzenie i podłączyć je do komputera. Aby to zrobić, musisz zainstalować program iTunes w najnowszej wersji.

Możesz pobrać najnowszą wersję iTunes ze strony Apple. Po zdobyciu pliku instalacyjnego, po prostu zainstaluj go. Podczas instalacji masz do wyboru obsługę automatyczną lub ręczną. Jeśli wolisz ręczną, musisz wybrać opcje, które chcesz zainstalować, aby dostosować iTunes do Twoich potrzeb.

Aby podłączyć iPhone’a, iPoda lub iPada do komputera, musisz podłączyć jeden koniec kabel USB do portu na urządzeniu a drugi do portu USB na komputerze. Gdy podłączysz urządzenie, system operacyjny Twojego komputera powinien ją rozpoznać i uruchomić iTunes automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, ręcznie włącz iTunes. Po włączeniu iTunes powinieneś widzieć informacje o swoim urządzeniu w górnej części ekranu.

Podłączanie Urządzenia do Komputera

Podłączenie iPhone’a, iPoda lub iPada do komputera jest bardzo proste i wymaga minimalnych wykwalifikowanych umiejętności. Aby rozpocząć proces podłączania urządzenia do komputera, będziesz potrzebował odpowiedniego kabla do łączenia. Większość komputerów posiada złącze USB, stąd też jedyne czego potrzebujesz, to kabel kompatybilny z Twoim komputerem, Twoim iPhone’em, iPodem lub iPadem. Po podłączeniu kabla do portu USB na Twoim komputerze oraz do gniazda Lightning albo 30-pin na urządzeniu, powinieneś automatycznie przesłać dane między komputerem a urządzeniem.

Kabel nie jest jedynym narzędziem jakie mogą okazać się przydatne podczas podłączania urządzenia do komputera. Możesz również skorzystać z oprogramowania iTunes, które jest idealne na takie właśnie sytuacje. Oprogramowanie to jest darmowe i może być pobrane ze strony Apple. Musisz pobrać najnowszą wersję, aby zapewnić kompatybilność, tak więc upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania.

Teraz, gdy mamy już nasze narzędzia, możemy zacząć z podłączaniem urządzenia. Najłatwiejszym sposobem jest postępowanie według instrukcji obsługi dołączonej do Twojego urządzenia. Używając tego poradnika, możesz podłączyć Twoje urządzenie do komputera bez problemu. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jeśli wystąpi jakiś problem w trakcie procesu, należy poszukać rozwiązania w instrukcji obsługi lub skontaktować się z działem pomocy technicznej.

Przygotowanie Do Jailbreaku

Jeśli chcesz przeprowadzić Jailbreak na swoim urządzeniu iPhone, iPod lub iPad, musisz wykonać kilka kroków, aby się do tego przygotować. Przedstawimy Ci każdy z nich, a jeśli będziesz postępował zgodnie z instrukcją, proces ten powinien przebiec dokładnie i bez problemów.

 • Przede wszystkim musisz upewnić się, że Twoje urządzenie jest podłączone do komputera PC lub Mac, aby móc przeprowadzić proces Jailbreaku. Jeśli nie masz jeszcze kabel USB, który połączy Twoje urządzenie z komputerem, musisz go kupić. Następnie musisz zainstalować najnowszą wersję iTunes, która jest dostępna za darmo na stronie Apple.
 • Kolejnym krokiem jest aktualizacja systemu iOS, jeśli zdecydujesz się na to. Możesz wybrać opcję „Aktualizuj system”, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę Twojego urządzenia. Skorzystanie z tej opcji jest niezbędne, jeśli chcesz przeprowadzić Jailbreak na swoim urządzeniu.
 • Musisz także skonfigurować swoje ustawienia tak, aby umożliwić przeprowadzenie Jailbreaku. Przede wszystkim musisz uruchomić tryb Airplane Mode i wyłączyć blokowanie kontroli rodzicielskiej. Musisz także wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu.
 • Ostatnim krokiem przygotowawczym jest wybranie narzędzia do Jailbreaku. Na rynku istnieje wiele popularnych narzędzi, ale niektóre z nich są bardziej zaawansowane. Przeczytaj o wszystkich narzędziach i wybierz najodpowiedniejsze dla Twojego urządzenia.

Gdy już wypełnisz wszystkie kroki, będziesz gotowy do przeprowadzenia Jailbreaku na swoim urządzeniu. Pamiętaj, że proces ten wymaga od Ciebie dużej uwagi i staranności, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, które zaprezentujemy Ci w naszym poradniku.

Omówienie procesu aktualizacji systemu iOS

Aby przeprowadzić Jailbreak na swoim urządzeniu Apple, pierwszym krokiem jest aktualizacja systemu iOS. Aktualizacja umożliwi Ci zainstalowanie wszystkich najnowszych funkcji i narzędzi systemowych, a także dostęp do sklepu App Store.

Istnieją trzy sposoby aktualizowania Twojego systemu iOS: połączenie z iTunes; za pośrednictwem Wi-Fi; i iTunes na komputerze Mac lub PC.

Aktualizacja przez połączenie z iTunes

Aktualizacja systemu iOS poprzez połączenie z iTunes jest jednym ze łatwiejszych i szybszych sposobów. Aby to zrobić, należy podłączyć swoje urządzenie do komputera i otworzyć iTunes. Po otwarciu iTunes, kliknij na ikonę Twojego urządzenia. Znajdziesz opcję aktualizowania w Ustawieniach lub w górnej części ekranu. Możesz wybrać opcję „Aktualizuj” i pozwolić systemowi samodzielnie aktualizować swoje urządzenie. Alternatywnie możesz również ściągnąć plik aktualizacji i ręcznie go zainstalować.

Aktualizacja poprzez Wi-Fi

Możesz również aktualizować swój system iOS za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aby to zrobić, wystarczy włączyć Wi-Fi w swoim urządzeniu Apple i otworzyć Ustawienia. Następnie przejdź do sekcji „Aktualizacje oprogramowania” i kliknij opcję „Aktualizuj teraz”. Zostaniesz poproszony o utworzenie konta w iTunes i stamtąd będzie można aktualizować system iOS. Po zakończeniu procesu aktualizacji, zostaniesz poproszony o zrestartowanie swojego urządzenia, aby zakończyć aktualizację.

Aktualizacja iTunes na komputerze Mac lub PC

Możesz również aktualizować swój system iOS za pomocą aplikacji iTunes na komputerze Mac lub PC. Najpierw musisz podłączyć swoje urządzenie do komputera, a następnie otworzyć iTunes. Po otwarciu iTunes, należy wybrać ikonę urządzenia. Następnie musisz przejść do menu Ustawienia i kliknąć na opcję „Aktualizuj”. System automatycznie wykryje nową aktualiz

Ustawianie urządzenia

Aby przygotować swoje urządzenie do procesu Jailbreaku, musisz najpierw skonfigurować jego ustawienia. To nie jest trudne, postaramy się wyjaśnić krok po kroku, jak przeprowadzić tę operację. Spójrz w menu Ustawienia Twojego urządzenia, znajdujące się na górze Twojego ekranu i kliknij ikonę Ustawienia.

Jako pierwszą rzecz, sprawdź wszystkie dostępne opcje w Ustawieniach. Możesz to zrobić, przesuwając palec po ekranie urządzenia lub używając klawiatury. Przesuń palcem lub kursorze myszy do sekcji „Prywatność” i sprawdź, czy jest włączona opcja „Ograniczenia aplikacji”, jeśli tak, to wyłącz ją. Następnie powinieneś włączyć opcję „Aplikacje niezatwierdzone” zamiast tego, a także „Ustawienia dewelopera” – opcja ta pozwoli Ci na instalowanie aplikacji spoza App Store’u.

Kolejnym krokiem jest otwarcie Interfejsu Użytkownika (UI). Aby to zrobić, przejdź do Ustawień > Generalne i wybierz Opcje Develpera. Otworzy się okno z opcjami przeznaczonymi dla deweloperów. Wyłącz automatyczne aktualizacje systemu iOS – pozwoli Ci to używać starej wersji systemu iOS, co pomoże uniknąć aktualizacji systemu, które zinisują proces Jailbreaku. Następnym krokiem jest włączenie trybu przywracania systemu iOS: w tym celu przejdź do Ustawienia > Ogólne > Opcje Przywracania. Przejdź do sekcji Zezwalanie na Odzyskiwanie i wyłącz tę opcję. To pozwoli Ci na uzyskanie dostępu do trybu odzyskiwania systemu iOS.

Teraz, gdy masz już włączone wszystkie potrzebne Ci opcje w Ustawieniach, możesz dostać się do podstawowego szkieletu Jailbreaka. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, przeczytaj nasz poradnik kontynuując.

Jak ustawić opcje jailbreak

Jeśli chcesz zrobić Jailbreak na swoim iPhone’ie, iPodzie lub iPadzie, musisz najpierw skonfigurować wszelkie ustawienia Jailbreaku, aby proces był bezproblemowy. Poniżej znajdują się kroki do skonfigurowania tych ustawień:

 • Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Ograniczenia> Jailbreak, aby włączyć tryb Jailbreaku.
 • Wejdź w Ustawienia> Ogólne> Uaktualnienia oprogramowania, aby upewnić się, że użyjesz najnowszej wersji systemu iOS, która jest niezbędna do przeprowadzenia Jailbreaku.
 • Zrób kopię zapasową wszystkich danych z Twojego urządzenia, aby mieć dostęp do wszystkich informacji po zakończeniu Jailbreaku. Możesz to zrobić, korzystając z iTunes lub iCloud.

Gdy już skonfigurujesz ustawienia Jailbreaku, możesz rozpocząć proces Jailbreaku. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne narzędzia i pliki, aby uzyskać dostęp do trybu Jailbreaku. Gdy wszystko będzie gotowe, będziesz mógł rozpocząć Jailbreak na swoim urządzeniu.

IV. Wybór narzędzia

Jeśli chcesz przeprowadzić jailbreak na iPhone, iPodzie lub iPadzie, musisz najpierw wybrać odpowiednie narzędzie do tego zadania. Istnieje wiele różnych opcji, w tym: Redsn0w, PwnageTool i Greenpois0n. Każde narzędzie ma swoje własne wady i zalety, więc wszystko polega na wybraniu opcji najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb.

 • Redsn0w: Redsn0w jest dostępny na platformę Windows i Mac. Jest dość łatwy w użyciu i intuicyjny. Przeznaczony jest głównie dla użytkowników iPhone’a z systemem iOS 9 lub niższym.
 • PwnageTool: PwnageTool jest specjalnie przeznaczony dla użytkowników Mac. Łatwo jest tworzyć custom firmware i aktualizować stare wersje oprogramowania.
 • Greenpois0n: Oferuje szybką instalację bez konieczności aktualizowania systemu iOS. Ten proces jest jednym z najszybszych na rynku, ale ma tendencję do wytwarzania bardzo mało ulepszeń w porównaniu do innych narzędzi.

Aby masz największą możliwość z jailbreakiem, zaleca się użycie RedSn0w, PwnageTool lub Greenpois0n, jeśli masz Pac or iPod z systemem iOS 9 lub niższym. Zaleca się użycie Greenpois0n, jeśli masz system iOS 5 lub wyższy.

Porównanie narzędzi do Jailbreaku

Jeśli zastanawiasz się, jakiego narzędzia potrzebujesz, aby skutecznie przeprowadzić Jailbreak na swoim urządzeniu, istnieje kilka różnych dostępnych opcji. Są one dostosowane do wersji iOS Twojego urządzenia oraz do Twoich celów. Weź pod uwagę następujące narzędzia.

 • evasi0n7: to doskonałe narzędzie do Jailbreaku iPhone’a, iPoda lub iPada do iOS 7.x. Przy pomocy tego narzędzia możesz uzyskać dostęp do wielu aplikacji cydie, które nie są dostępne w oficjalnym AppStore.
 • p0sixspwn: to narzędzie do Jailbreaku najnowszych urządzeń iOS 6. Aplikacja ta umożliwia uzyskanie dostępu do wszystkich funkcji i aplikacji systemu iOS.
 • redsn0w: to narzędzie, które umożliwia przeprowadzenie Jailbreaku urządzeń iOS 4 i 5. Jest ono szczególnie przydatne w przypadku starszych modeli, takich jak iPhone 3GS, iPod Touch 3G i iPod Touch 4G.

Używanie tych narzędzi nie niesie ze sobą żadnych ryzyk – możesz interpretować ich instrukcję działania, abyś mógł ruszać do przodu.

Omówienie zalet i wad każdego z tych narzędzi

Jeśli planujesz jailbreak na swoim urządzeniu, to ważne jest, aby dowiedzieć się o wszystkich narzędziach do jailbreaku, które są dostępne na rynku. Każde narzędzie ma swoje własne zalety i wady. Aby mieć pełny obraz sytuacji, należy zapoznać się z cechami każdego z narzędzi. Oto, co powinieneś wiedzieć:

 • PwnageTool – to narządzie najczęściej używane od iPhone’a 2G do iPhone’a 4 oraz iPoda Touch. Może również służyć do jailbreaku na iPadzie.
 • Redsn0w – jest to prosty i łatwy w obsłudze narzędzie stworzone przez DevTeam. To narzędzie jest idealne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jailbreakiem.
 • Sn0wbreeze – to narzędzie jest oparte na PwnageTool i pozwala na tworzenie własnych plików IPSW. Jest ono szczególnie przydatne dla osób, które chcą dokonać jailbreaku wielu urządzeń.
 • absinthe – jest to narzędzia specjalnie przystosowane do jailbreaku w wersji iOS 5.1.1. Jest ono bardzo proste w obsłudze i przydatne do jailbreaku na iPadzie 2, iPadzie 3 oraz iPodzie Touch.

Ponadto, można również skorzystać z GeDoTe, redsn0w 0.9.15b3, greenp0ison lub evasi0n do dokonania jailbreaku. Każde narzędzie ma swoje własne zalety i wady, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji. Przy wyborze narzędzia do jailbreaku powinieneś upewnić się, że jest ono odpowiednie do twojego urządzenia i posiada potrzebne funkcje. Porównanie dostępnych narzędzi znacznie ułatwi Ci podjęcie odpowiedniej decyzji!

Przedstawienie najnowszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi do Jailbreaku

Jeśli poszukujesz nowego sposobu na wybicie iPhone’a, iPoda lub iPada, możesz przejrzeć szeroki wybór narzędzi do Jailbreaku, które mogą Ci pomóc. Te nowsze narzędzia dają większą moc i kontrolę nad Twoim urządzeniem, oferując wiele zaawansowanych opcji.

Na rynku są dostępne następujące narzędzia do Jailbreaku:

 • etasonJBD
 • Pangu
 • Chimera
 • Taurine
 • Etc.

Każdy z tych produktów oferuje swoje unikalne funkcje, jednak należy pamiętać, że mają one również pewne wady. Na przykład etasoJBD oferuje jedno z najłatwiejszych w użyciu interfejsów, który pozwala na łatwe odzyskanie dostępu do niektórych systemowych funkcji, ale jest on również bardzo podatny na ataki hakerskie.

Użycie jednego z tych narzędzi do Jailbreaku daje Ci kontrolę nad możliwościami swojego urządzenia i umożliwia dostęp do wielu aplikacji, które byłyby normalnie niedostępne. Użytkownicy także zyskają większą wolność tworzenia i personalizacji swoich urządzeń.

V. Instalacja narzędzi

Jeśli chcesz przeprowadzić Jailbreak na swoim urządzeniu iPhone, iPod lub iPad, musisz najpierw zainstalować odpowiednie narzędzie do ich obsługi. Proces ten dzieli się na kilka etapów, oto instrukcja.

 • Krok 1: Przed rozpoczęciem należy upewnić się, że masz najnowszą wersję iTunes zainstalowaną na komputerze. Pobierz odpowiednią wersję z oficjalnej strony Apple i zainstaluj ją na komputerze.
 • Krok 2: Następnym krokiem jest pobranie odpowiedniego narzędzia do jailbreaku. Istnieje wiele użytecznych narzędzi, dzięki którym można przeprowadzić jailbreak na swoim urządzeniu. Należy upewnić się, że wybrane narzędzie obsługuje twoje urządzenie, a także, że jest zgodne z jego wersją systemu iOS.
 • Krok 3: Po pobraniu narzędzia należy je uruchomić. Wykonaj te kroki po kolei, aby zainstalować narzędzie na Twoim komputerze. Na przykład możesz trzeba będzie wykonać różne procesy instalacji w danym narzędziu, aby móc kontynuować.
 • Krok 4: Zostanie teraz wyświetlone kilka ostrzeżeń, informujących Cię o potencjalnych problemach, które mogą wystąpić podczas przeprowadzania jailbreaku. Musisz je przeczytać i zaakceptować, aby kontynuować.

Krok po kroku instrukcja instalacji narzędzi

Aby zainstalować narzędzie do Jailbreaku, najpierw musisz mieć już zainstalowane iTunes na swoim komputerze. Instalacji dokonuje się zazwyczaj poprzez przeciągnięcie pliku .exe na pulpit. Gdy plik znajdzie się już na pulpicie, kliknij go dwukrotnie, aby uruchomić instalator. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.

Jeśli masz już zainstalowane iTunes, jest to wystarczające, aby móc przeprowadzić Jailbreaka. Teraz możesz ściągnąć narzędzie do Jailbreaku z zaufanego źródła. Otwórz stronę główną programu i pobierz plik instalacyjny. Uruchom instalator, postępując zgodnie z podanymi instrukcjami.

Gdy program się zainstaluje, zostanie zaprezentowana strona startowa, na której zazwyczaj znajdują się informacje dotyczące różnych komponentów programu. Przejdź do sekcji ustawień, w którym możesz dostosować narzędzie do swoich potrzeb. Zazwyczaj możesz skonfigurować opcje root, tryb awaryjny, uprawnienia administratora oraz wiele innych.

Radzenie sobie z ewentualnymi błędami podczas instalacji

Czasami możesz napotkać błędy podczas instalacji narzędzi lub Jailbreaku. Oto kilka kroków, o których należy pamiętać, aby uniknąć problemów i utrzymać bezproblemowe przechodzenie przez proces:

 • Zawsze upewnij się, że Twój sprzęt jest dostosowany do wymagań technicznych Walkthrough’a.
 • Unikaj korzystania z niestabilnych połączeń internetowych. Przeszkody związane z połączeniami z siecią mogą sprawić, że instalacja zakończy się niepowodzeniem.
 • W przypadku konieczności aktualizacji iTunes lub oprogramowania iOS, należy wykonać te czynności przed rozpoczęciem instalacji narzędzia do Jailbreaku na urządzeniu.
 • Sprawdź, czy na Twoim urządzeniu zainstalowany jest najnowszy system iOS. Najnowsze narzędzie do Jailbreaku najprawdopodobniej nie będzie działać, jeśli na twoim urządzeniu działa stara wersja systemu.
 • Uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy ustawienia są odpowiednio skonfigurowane. Przejrzyj wszystkie ustawienia i upewnij się, że są poprawne.
 • Jeśli masz problemy z połączeniem z iTunes, spróbuj zrestartować komputer i/lub urządzenie.
 • Jeśli wszystko inne zawiedzie, anuluj instalację narzędzia do Jailbreaku i spróbuj połączyć się z innym źródłem.

Wyjaśnienie funkcji i działanie różnych etapów instalacji

Podczas instalacji Jailbreaku na urządzeniach iPhone, iPodach i iPadach są pewne ważne etapy, które należy przejść, aby upewnić się, że wszystko zostanie poprawnie zainstalowane.

Po pierwsze, zostanie zainstalowany program obsługi urządzenia. Program ten będzie się łączył z urządzeniem i pozwoli użytkownikowi na wykonywanie różnych operacji, takich jak wgranie nowego softu lub usuwanie oprogramowania już zainstalowanego.

Następnie będzie można przygotować urządzenie do instalacji Jailbreaku. Obejmuje to skonfigurowanie ustawień tak, aby urządzenie było gotowe do rozpoczęcia procesu.

Kiedy to zostanie zrobione, należy wybrać narzędzie, które będzie użyte do zainstalowania Jailbreaku. Następnie trzeba je zainstalować i sprawdzić, czy wszystkie funkcje działają jak należy.

Na samym końcu należy rozpocząć Tryb Jailbreak. Po rozpoczęciu tego procesu, możliwe jest uzyskanie dostępu do ósmego folderu, takiego jak Cydia, i szeregu aplikacji, które można zainstalować.

Rozpoczęcie Jailbreaku

Jeśli chcesz wykonać Jailbreak swojego urządzenia Apple, musisz dokładnie przestudiować ten proces. Na szczęście jest to całkiem prosty proces. Po pierwsze, pobierz narzędzie do jailbreaku; możesz znaleźć narzędzia do jailbreaku dla każdego urządzenia Apple, które aktualizują się automatycznie, więc upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję. Kiedy masz to narzędzie, możesz rozpocząć jailbreaka.

Na początku musisz się upewnić, że Twoje urządzenie Apple jest poprawnie skonfigurowane i ustawione. Możesz to zrobić, otwierając Ustawienia > Ogólne > Ograniczenia i upewniając się, że wszystkie opcje mają ustawienia na „włączone” lub „wyłączone”. Kiedy jesteś pewien, że wszystko jest dobrze skonfigurowane, powinieneś ustawić opcję jailbreaku zgodnie z typem urządzenia Apple, którego używasz. Możesz to zrobić, wchodząc w Ustawienia > Ogólne > Opcje Jailbreaku.

Jeśli masz dobrze skonfigurowane swoje urządzenie Apple, teraz możesz uruchomić narzędzie do jailbreaku. Aby to zrobić, po prostu otwórz narzędzie i postępuj zgodnie z instrukcjami, które tam podano. Większość narzędzi do jailbreaku wymaga, abyś podał swoje dane logowania, aby móc zacząć proces. Po wprowadzeniu tych informacji i potwierdzeniu, że masz odpowiednie uprawnienia, możesz rozpocząć jailbreaka.

Po zakończeniu procesu jailbreaku powinieneś zobaczyć logo Cydia na ekranie Twojego urządzenia Apple. To oznacza, że jailbreak się powiódł. Jeśli to logo pojawi się na Twoim urządzeniu, oznacza to, że masz dostęp do wszystkich aplikacji i usług, które są dostępne w systemie iOS. Teraz możesz korzystać z tego nowego dostępu, aby uzyskać dostęp do tysięcy aplikacji i usług, które są ukryte w systemie iOS.

Rozpoczęcie Jailbreaku

Właśnie przygotowałeś swoje urządzenie do Jailbreaku. Teraz nadszedł czas, aby spróbować tego działania. Rozpoczęcie Jailbreaku jest proste i wymaga tylko kilku prostych czynności. Oto jak możesz rozpocząć:

 • Upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu iOS na swoim iPhone’ie, iPodzie lub iPadzie.
 • Połącz urządzenie z komputerem za pomocą kabla USB.
 • Otwórz aplikację narzędzia do Jailbreaku, które wybrałeś. Wybierz opcję „Rozpocznij”.
 • Na ekranie pojawi się okno monitu, w którym musisz potwierdzić swoje działania. Upewnij się, że jesteś świadomy tego, co robisz.
 • Jeśli jesteś pewien, postępuj zgodnie z instrukcjami ekranu i zatwierdź trzymaniem przycisku Home. Wybierz opcję Reset, aby rozpocząć proces.

Proces może potrwać kilka sekund lub minut, w zależność od systemu operacyjnego, jaki masz zainstalowany. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, proces zakończy się sukcesem, a jailbreak zostanie zainstalowany w twoim urządzeniu.

Jak ominąć proces bootowania bezpiecznego w celu uzyskania dostępu do trybu Jailbreaku

Aby ominąć proces bootowania bezpiecznego, należy zrobić kilka prostych kroków. Wymaga to posiadania kopii zapasowej urządzenia.

 • Najpierw musisz przygotować swoje urządzenie.
 • Uruchom go w trybie bezpiecznym.
 • Następnie wyłącz i włącz go ponownie.
 • Gdy urządzenie się uruchomi, sprawdź, czy Twój system iOS jest aktualny.
 • Jeśli to konieczne, wykonaj aktualizację systemu iOS.
 • Po aktualizacji możesz spróbować ponownie uruchomić urządzenie w trybie Jailbreaku.

Jeśli te kroki nie działają, skontaktuj się z Apple aby uzyskać dalszą pomoc.

Omówienie procesu i polecenia Cydia

Cydia jest platformą do instalowania oprogramowania do Jailbreaku. Oznacza to, że instalujesz swobodne, społecznościowe aplikacje bezpośrednio na urządzenie poprzez Cydia. Aby to zrobić, trzeba przejść przez kilka kroków.

 • Uruchom najnowszą wersję Cydia: Pierwszym krokiem jest uruchomienie najnowszej wersji Cydia na urządzeniu. Można to zrobić przytrzymując przycisk „Home”, aż pojawi się okno ustawień, a następnie wybierając aplikacje Cydia.
 • Stwórz konto: Kolejnym krokiem jest stworzenie konta w Cydia. Możesz to zrobić w prosty sposób poprzez wybranie opcji „Stwórz konto”, a następnie wprowadzenie adresu e-mail oraz hasła.
 • Zaloguj się: Możesz się zalogować, aby uzyskać dostęp do różnych aplikacji za pośrednictwem Cydia. Trzeba wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło, które utworzyliśmy w poprzednim kroku. Po zalogowaniu możesz szukać aplikacji w Cydia i zainstalować je na swoim urządzeniu.

Przybliżenie Pliku .ipa i Jak Można Go Dodać, aby Umożliwić Jailbreak

Jeśli chcesz skutecznie wykonać Jailbreak na swoim urządzeniu z systemem iOS, będziesz musiał dodać plik .ipa. Pliki .ipa są specjalnym rodzajem pliku, który można użyć do przeprowadzania Jailbreaku. Pliki te są dostępne na różnych stronach internetowych, w tym bezpośrednio na stronach firm tworzących Jailbreaki.

Plik .ipa jest plikiem aplikacji, który zawiera w sobie kod źródłowy i inne zasoby potrzebne do działania aplikacji. Aby go dodać, należy w pierwszej kolejności podłączyć iPhone, iPod lub iPad do komputera i upewnić się, że jest on podłączony do najnowszej wersji iTunes. Następnie trzeba przeszukać lokację, w której zostały zapisane pliki .ipa, i kliknąć „Dodaj”, aby dodać je do listy zainstalowanych aplikacji.

Kiedy już znajdziesz plik .ipa, otwórz go, a potem wybierz opcję „Jailsbreak”. Potwierdź proces i postępuj zgodnie z instrukcjami, jakie pojawią się na ekranie. Po zakończeniu procesu Jailbreaku na ekranie pojawi się Cydia, które będzie gotowe do dalszej pracy.

VII. Zakładanie konta Cydia

Konto Cydia jest używane do ściągania aplikacji, motywów i modyfikacji przeprowadzonych po jailbreaku. Jest to bardzo proste. Tutaj przedstawiamy krok po kroku instrukcję utworzenia konta Cydia:

 • Pierwszym krokiem jest odwiedzenie oficjalnej strony internetowej Cydii.
 • Następnie należy zarejestrować się na stronie Cydii i utworzyć konto.
 • Po dokonaniu rejestracji, trzeba pobrać plik Cydia impactor.
 • Następnie trzeba wpisać nazwę użytkownika i hasło na stronie Cydii i kliknąć opcję „Zaloguj się”.
 • Po zalogowaniu się na konto, można ściągać aplikacje odpowiednio dopasowane do wersji systemu iOS oraz do urządzenia iPhone’a, iPoda lub iPada.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie aplikacje, motywy i modyfikacje, które są dostępne po jailbreaku, są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa przez twórców Cydii i mogą być bezpiecznie używane.

Tworzenie konta Cydia

Uruchom swoje urządzenie z systemem iOS i przejdź do aplikacji Cydia. W górnym prawym rogu ekranu zobaczysz opcję „Rejestracja”. Kliknij w nią, by utworzyć swoje konto Cydia. Po zakończeniu rejestracji będziesz musiał uwierzytelnić swoje konto. Można to zrobić na dwa sposoby: używając pilota lub smartfona. Wybierz odpowiednią opcję i postępuj zgodnie z instrukcjami, by dokończyć proces.

Gdy już uwierzytelnisz swoje konto Cydia, możesz rozpocząć pobieranie różnych aplikacji. Aby upewnić się, że aplikacje są kompatybilne z Twoim urządzeniem, po prostu sprawdź, czy ich nazwy się zgadzają z tymi na liście w ustawieniach. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz przystąpić do pobierania.

Pobieranie aplikacji kompatybilnych z Twoim urządzeniem

Aby móc pobierać aplikacje odpowiednio do kompatybilnych z Twoim urządzeniem, musisz utworzyć konto Cydia. Logując się do Cydii, możesz uzyskać dostęp do ogromnych ilości aplikacji. Aby uzyskać dostęp do tych aplikacji, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Otwórz Cydia i zarejestruj lub zaloguj się na swoje konto.
 • Gdy jesteś już zalogowany, przejdź do profilu swojego urządzenia, aby sprawdzić, jaki masz model.
 • Utwórz listę aplikacji, które mają być dopasowane do Twojego modelu urządzenia.
 • Jeśli widzisz aplikację, która pasuje do Twojego modelu, wystarczy ją zainstalować.
 • Jeśli nie ma odpowiedniej aplikacji, możesz spróbować poszukać jej w innych źródłach.

Po zakończeniu instalacji, Twoje urządzenie iPhone, iPod lub iPad powinno być gotowe do używania w pełni zoptymalizowanych aplikacji dopasowanych do Twojego modelu.

Jak przejść proces uwierzytelniania i autoryzacji

Uwierzytelnianie i autoryzacja są procesami, które będziesz musiał przejść, aby w pełni skorzystać z narzędzia Jailbreak, którego używasz. Proces jest łatwy i stosunkowo szybki.

 • Utwórz konto. Aby zacząć, musisz utworzyć konto Cydia, gdzie będziesz mógł pobrać odpowiednio kompatybilne aplikacje. Otwórz witrynę internetową Cydia i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć nowe konto.
 • Autoryzacja. Po wypełnieniu wszystkich pól i utworzeniu konta, będziesz musiał dokonać autoryzacji. Polega to na potwierdzeniu, że działasz legalnie i że jailbreak nie jest wykorzystywany do celów nielegalnych.

Uwierzytelnianie i autoryzacja są ważnymi elementami procesu jailbreak. Upewnij się, że poświęcasz im wystarczająco dużo czasu, by przejść je poprawnie.

Pytania o Jailbreaku na iPhone’a, iPod’a oraz iPada

 • P: Czym jest Jailbreak?
  O: Jailbreak to proces pozwalający użytkownikom na skorzystanie z zasobów systemu iOS dostępnych wykraczających poza to, co oferuje sam system – na przykład instalacja aplikacji niedostępnych w AppStore.
 • P: Jakie są korzyści płynące z przeprowadzenia jailbreaku?
  O: Korzyści płynące z przeprowadzenia jailbreaku w iPhone’ach, iPodach i iPadach obejmują m.in. możliwość instalowania aplikacji niedostępnych w AppStore, dostosowywanie interfejsu użytkownika i dostosowywanie ustawień systemowych do indywidualnych preferencji użytkownika.
 • P: Jaki sprzęt muszę mieć, aby podłączyć iPhone’a, iPoda lub iPada do komputera?
  O: Do podłączenia iPhone’a, iPoda lub iPada do komputera wymagane jest połączenie USB. Ponadto należy upewnić się, że mają Państwo najnowszą wersję iTunes.
 • P: Jakie narzędzia są potrzebne do przeprowadzenia jailbreaku?
  O: Do przeprowadzenia jailbreaku potrzebne są specjalistyczne narzędzia, takie jak Pangu, TaiG lub evasi0n. Każde z nich ma swoje wady i zalety, które należy uwzględnić przed dokonaniem wyboru.
 • P: Co robić, gdy napotykam błąd podczas instalacji narzędzi?
  O: Gdy napotykacie Państwo błąd podczas instalacji zaleca się usunięcie programów antywirusowych i spróbowanie ponownie. Jeśli problem nadal występuje, może to oznaczać, że narzędzie jest niekompatybilne ze sprzętem.

comments: 0

pl_PLPolish