Porównanie MacBook Air vs Pro – to musisz wiedzieć!

Ten post pomoże ci wybrać między mocem i wydajnością urządzeń MacBook Air i MacBook Pro. Oba modele różnią się wieloma cechami i możesz mieć trudności z podjęciem decyzji, który model jest dla Ciebie idealny. Dlatego powstał ten poradnik, w którym przyjrzymy się bliżej różnym opcjom, dostępnym w modelach Air i Pro.

Post będzie składał się z następujących sekcji:

 • Ocena porównania systemu operacyjnego pomiędzy modelem Air a Pro – wymagany czas trwania baterii, wydajność sprzętu, atrybuty dźwiękowe i wideo
 • Przejrzenie układu klawiatury i ekranu maksymalnego i minimalnego rozmiaru modelu Air i Pro
 • Porównanie cen modeli Air i Pro – ceny hurtowe i sklepowe, oferty zniżek, dostępność zestawów
 • Analiza opcji magazynowania w modelach Air i Pro – od demona twardego po poziomy przechowywania danych
 • Spojrzenie na bezpieczeństwo i mobilność na obydwu platformach – ważne funkcje takie jak obsługa wielu urządzeń, wirtualne sieci, zespół programistów itp.
 • Omówienie wszystkich dodatkowych aplikacji i narzędzi na platformach Air i Pro – przeglądarki internetowe, edytory tekstu, oprogramowanie biurowe itp.
 • Przegląd dodatkowych aspektów dotyczących wyglądu i dopasowania obu platform – materiały zastosowane do budowy, wymiary i waga modelu, kolory i dodatki
 • Wskazówki dotyczące wyboru pomiędzy modelem Air a Pro – starannie zdefiniuj swoje potrzeby i przyjrzyj się cechom specyficznym dla każdego modelu
 • Przedstawienie recenzji użytkowników i sygnałów popularnych mediów społecznościowych dotyczących porównania Air i Pro
 • Zacytowanie opinii ekspertów i specjalistów w dziedzinie technologii jako podsumowania porównania modeli Air i Pro
 • Zakończenie posta i streszczenie podstawowych cech na temat modeli Air i Pro oraz wskazówki, dzięki którym dokonanie wyboru będzie niezwykle łatwe

Ocena porównania systemu operacyjnego między modelem Air a Pro

Porównując MacBooK Air i MacBook Pro, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czas trwania baterii, wydajność sprzętu, atrybuty dźwiękowe oraz wideo.

MacBook Air ma znacznie niższy zasięg baterii niż MacBook Pro (około 12 godzin podczas gdy Pro może wytrzymać do 18 godzin). MacBook Air jest również znacznie mniej wydajny niż Pro, co oznacza, że ​​nie możesz robić tego samego, co możesz na Pro. Bob Air oferuje również słabsze atrybuty dźwiękowe i wideo, chociaż wszystkie modele mają wbudowane mikrofony oraz kamery.

Jeśli chodzi o wydajność, MacBook Air ma 2-5 rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6 GHz do 3,6 GHz. MacBook Pro ma 6-8 rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania od 2,3 GHz do 4,2 GHz. MacBook Air ma także zazwyczaj mniejszą pamięć RAM niż Pro (8-16 GB vs 16-32 GB).

Porównanie układu klawiatury i ekranu modeli Air i Pro

Modele MacBook Air i Pro są wyposażone w różne układy klawiatury i ekrany. Na przykład, maksymalny ekran modelu Pro to 16 cali, podczas gdy maksymalny ekran modelu Air jest o 14 cali. W porównaniu do modelu Pro, model Air oferuje głębszy kąt widzenia, krótszy czas reakcji dotyku, mniejszą liczbę wierszy i kolumn na klawiaturze i mniejszą liczbę klawiszy funkcyjnych.

Klawiatura modelu Pro ma bardziej zaawansowane układy niż model Air, a także dodatkowe opcje, takie jak Touch Bar i sensor biometryczny. Przez wyższą jakość i funkcje, klawiatura modelu Pro ma większą cenę niż model Air.

Ekran modelu Pro jest większy i bardziej wydajny, oferując szerszy zakres odcieni i większą głębią kolorów niż konkurencyjny model Air. Kontrast ekranu modelu Pro jest także wyższy, a jego kolory są bardziej nasycone i naturalne. Choć obydwa modele mają wbudowaną kamerę, kamera w modelu Pro ma rozdzielczość 720p, co oznacza większą jakość obrazu niż w modelu Air.

Porównując ekrany i klawiatury obydwu modeli, warto wziąć pod uwagę jakość, wydajność i zaawansowanie technologiczne każdego z nich. Po przeprowadzeniu dogłębnego porównania tych cech możesz dokonać mądrego wyboru między modelem Air a Pro.

Porównanie cen modeli Air i Pro

Jeśli szukasz najlepszej oferty cenowej MacBooka, zarówno Air, jak i Pro, mają wiele możliwości dla użytkowników każdego budżetu. Cena modeli Air zaczyna się od 1299 USD (1349 USD za model z procesorem Intel Core i3) i kończy na 999 USD za model z procesorem Intel Core i5. Modele Pro mają szerszy zakres cenowy, zaczynający się od 1299 USD za model wyposażony w procesor Intel Core i5 i kończący na 2399 USD za model z procesorem Intel Core i9.

Oprócz wymienionych cen detalicznych, istnieje wiele ofert zniżek i innych promocji online, w tym dotyczących edukacji i usług Apple, a także wybranych sklepów i partnerów. Większość sklepów specjalistycznych, punktów sprzedaży Apple oraz partnerów Apple oferuje zestawy, które pozwalają na dostosowanie wybranego Maca do potrzeb i budżetu użytkownika.

Analiza opcji magazynowania w modelach Air i Pro

Jeśli szukasz laptopa, ważne jest, aby wiedzieć, ile danych możesz przechowywać. W tym poradniku zbadamy różne opcje przechowywania danych w obu modelach – od dysku twardego, poprzez dyski optyczne i pamięć flash, po serwery.

Dysk twardy

Dysk twardy jest podstawowym źródłem przechowywania danych w modelach Air i Pro. Każdy ma mniejszy lub większy dysk twardy, ale w obu modelach możesz dołożyć dodatkowy dysk twardy lub korzystać z zewnętrznego dysku twardego, aby zwiększyć swoją przestrzeń dyskową.

Opisy optyczne i pamięci flash

Modele Air i Pro mają również możliwość użycia napędu optycznego lub pamięci flash do przechowywania danych. Napędy optyczne to tradycyjny sposób na przenoszenie i przechowywanie dużych plików. Pamięci flash są powszechnie używane do przechowywania mniejszych lub średnich plików. Oba modele posiadają sloty na tego rodzaju nośniki.

Serwery

Model Air i Pro mogą również korzystać z serwerów dla przechowywania danych. Zaletą wykorzystywania serwerów jest bezpieczeństwo Twoich danych oraz ich dostępność w dowolnym miejscu i czasie. Większość serwerów działa w chmurze, co oznacza, że Twoje dane są automatycznie aktualizowane i szyfrowane, co czyni je bezpiecznymi.

Bezpieczeństwo i mobilność

Kiedy porównuje się platformę MacBook Air z MacBook Pro, istotną kwestią jest bezpieczeństwo i mobilność. Oba te modele mają do dyspozycji wiele elastycznych opcji, w tym funkcje sprawdzające wielokrotne urządzenia, wirtualne sieci prywatne (VPN) oraz zespół programistów, aby pomagać w przypadku problemów związanych z bezpieczeństwem.

Model Air ma wiele dodatkowych atrybutów dotyczących bezpieczeństwa, ale jednym z najbardziej pożądanych aspektów modelu Pro jest aplikacja FileVault, która szyfruje dysk twardy i zapewnia lepszą ochronę danych. Ponadto Pro posiada również opcję Touch ID, co umożliwia ochronę dostępu do systemu przy użyciu skanera odcisków palców.

Jeśli chodzi o mobilność, obydwa modele mają świetny czas pracy na baterii, co pozwala Ci na podróżowanie z jednym z nich bez potrzeby podłączania go do sieci. W zależności od wymagań, Pro może być wyborem lepszym ze względu na moc wyższego procesora, wydajność graficzną i większą ilość magazynowania wewnętrznego danych.

Omówienie aplikacji i narzędzi na platformach Air i Pro

Model Air i Pro są wyposażone w różne rodzaje oprogramowania. Platforma Air jest zainstalowana z kompletnym pakietem przeglądarek internetowych, edytorów tekstu, oprogramowaniem biurowym i innymi dodatkami.

Użytkownicy mają do dyspozycji kilka popularnych przeglądarek internetowych, takich jak Google Chrome i Safari. Edytory tekstu, takie jak Microsoft Word i TextEdit, są również dostępne na MacBook Air. Oprogramowanie biurowe to między innymi OpenOffice i Office 365.

Model Pro jest wyposażony w podobny zestaw aplikacji. Przeglądarki internetowe zawierają Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari. Edytory tekstu obejmują Pages, Microsoft Word i TextEdit. Oprogramowanie biurowe obejmuje również OpenOffice i Office 365.

Różnice między modelem Air i Pro dotyczą wersji poszczególnych aplikacji. Apple oferuje wersje specjalnie zaprojektowane dla MacBook Pro, w tym większość aplikacji biurowych i edytorów tekstu. Jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, narzędzia są podobne, wygląd i funkcja modelu Pro są jednak lepsze.

Dodatkowe Aspekty Wyglądu i Dopasowania Obu Platform

Oprócz wszystkich porównań dla systemu operacyjnego, klawiatury i ekranu, ceny i magazynu, musimy także przyjrzeć się materiałom, rozmiarom, wadze i kolorystyce zarówno modelu Air jak i Pro.

Oba laptopy są wykonane z wysokiej jakości aluminium. Jednak styl i jakość obudowy może się nieco różnić. Warto też wziąć pod uwagę szerokość, głębokość i wysokość obydwu modeli, aby upewnić się, że laptop będzie pasował do Twoich potrzeb. Model Air ma mniejszy i lżejszy projekt niż Pro, z szerokością rzędu 0,16-0,61 cala i wagą rzędu 2,75-3,5 funta.

Kolor obudowy również różni się pomiędzy platformami. Model Air jest dostępny w kolorach srebrnym, szarym, złotym i niebieskim. Model Pro ma większy wybór kolorów – space gray, silver, gold, rose gold, green i blue. Wszystkie te informacje są ważne, abyś mógł uzyskać komputer o wyglądzie i funkcjonalności dopasowanych do Twoich potrzeb.

Wskazówki dotyczące wyboru pomiędzy modelem Air a Pro

Kiedy decydujesz się zakupić MacBooka, ważne jest, abyś skupił się na swoich potrzebach. Przeanalizuj cechy modeli Air i Pro i upewnij się, że wybierasz laptopa, który zaspokaja Twoje potrzeby.

Podczas gdy modele Air i Pro są wykonane z wysokiej jakości materiałów, to mają one swoje indywidualne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie modelu.

 • Przegląd systemu operacyjnego – jaki czas trwania baterii potrzebujesz? Jakiego wyczynu sprzętu wymagasz? Co jest ważne w kwestii dźwięku i obrazu na Twoim laptopie? Określenie tych informacji pomoże Ci dokonać wyboru.
 • Sprawdzenie układu klawiatury i ekranu – czy wolisz mniejszy czy większy ekran? Jak ma być wykonana klawiatura? Wiedza na temat wymiarów i układu to ważny element zakupu Twojego laptopa.
 • Porównanie cen – sprawdź ceny sklepów i hurtowni. Przeczytaj opinie dotyczące hurtowych rabatów i oferty. Przeanalizuj dostępne zestawy.
 • Rozważ opcje magazynowania – jaka pojemność wystarczy do Twoich potrzeb? Zobacz, jakie poziomy przechowywania danych oferują poszczególne modele.
 • Zagłęb się w bezpieczeństwo i mobilność – czy istnieje wsparcie dla wielu urządzeń? Jaki jest stały zespół programistów? Jakie oprogramowanie jest dostępne?
 • Przegląd narzędzi i aplikacji – zobacz wszystkie dostępne przeglądarki internetowe, edytory tekstu i oprogramowanie biurowe.
 • Aspekty wyglądu i dopasowania – przyjrzyj się materiałom użytym do budowy laptopa. Sprawdź wymiary, wagę, kolory i dodatki.

Zdefiniowanie swoich potrzeb i dopasowanie ich do danych cech powinno Ci pomóc uzyskać idealny laptop. Możesz również sprawdzić recenzje użytkowników i sygnały w mediach społecznościowych oraz zapoznać się z opiniami ekspertów i specjalistów w dziedzinie technologii. Na koniec przedstawimy Ci nasze podsumowanie modeli Air i Pro, abyś mógł wybrać najleps

pl_PLPolish