Który Apple TV? Porównanie modeli i wybór najlepszego

Wstęp

Apple TV to cyfrowy dekoder stacji telewizyjnych, który łączy się z internetem i pozwala na oglądanie filmów, seriali, programów telewizyjnych, gier i wielu innych rzeczy. Istnieje kilka modeli Apple TV, a wybór najlepszego dla naszych potrzeb może być trudny. Poradnik ten pomoże Ci porównać modele Apple TV i dowiedzieć się, który jest odpowiedni dla twoich potrzeb. Przyjrzymy się sprzętowi , funkcji AirPlay, powiązanym aplikacjom, cenom, środowiskom, trybowi gier, narzędziom Menedżera rodzinnego, czasowi reakcji i sterowaniu głosowemu, aby lepiej zrozumieć, który model Apple TV jest właściwy.

Porównanie Sprzętu

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, który model Apple TV jest dla Ciebie najlepszy, musisz porównać ich specyfikacje. Niezależnie od tego, czy szukasz większej wydajności, interfejsów gier czy najnowszych funkcji, ważne jest, abyś miał dostęp do różnych modeli, aby dokonać porównania.

Istnieje kilka rodzajów modeli Apple TV na rynku dziś. Model Apple TV 4K jest najnowszy i oferuje wysokie wyświetlanie obrazu 4K i HDR10. Aby uzyskać więcej mocy obliczeniowej, model Apple TV HD może wyświetlać obrazy w jakości 1080p. Modele Apple TV 2 lub 3 mogą oferować mniejszą wydajność, ale są bardzo wydajne przy zwiększaniu formatu wideo i konwertowaniu.

Aby ułatwić porównanie, sprawdźmy praktyczną zastosowalność każdego modelu. Apple TV 4K zapewnia najwyższą wydajność w sprawie rozdzielczości i dźwięku. Jest on również wyposażony w najnowocześniejsze technologie streamingu, takie jak streaming 4K i HDR10. Jeśli chodzi o funkcjonalność, Apple TV HD oferuje wszystkie podstawowe elementy, ale z mniejszą wydajnością niż Apple TV 4K. Modele Apple TV 2 i 3 zapewniają doskonałe działanie dla starych i nowych gier i wideo, ale nie obsługują streamingu 4K.

Funkcja AirPlay

AirPlay to funkcja w Apple TV, która pozwala użytkownikom na streamowanie zdjęć, muzyki lub wideo bezpośrednio z ich urządzeń Apple na ich telewizor. Używając AirPlay, użytkownicy mogą przesyłać materiały audio i wideo z iPhone’ów, iPadów i Maców bezpośrednio do Apple TV. Aby skorzystać z tej funkcji, wszystkie urządzenia muszą być połączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Funkcja AirPlay dostępna jest w każdym urządzeniu Apple TV od czwartego pokolenia. Pozwala użytkownikom na przesyłanie strumieniowe każdej formy treści bezpośrednio z urządzeń iPhone’ów, iPadów, MacBooków i innych na ekran telewizora. Użytkownicy mogą również współdzielić obraz z drugiego urządzenia Apple na ekran telewizora.

AirPlay jest łatwy w użyciu, a wszystko, co trzeba zrobić, to wybrać odpowiednią funkcję AirPlay na urządzeniu iOS i wybrać odpowiednie urządzenie Apple TV w menu. Funkcja AirPlay umożliwia użytkownikom podłączanie bezprzewodowe do Apple TV, co oznacza, że nie ma potrzeby kabli. W celu streamowania muzyki, użytkownicy muszą najpierw ustawić urządzenie jako centrum domowe za pomocą aplikacji Centrum domowe.

Lista aplikacji

Każdy model Apple TV oferuje ogromny wybór aplikacji, usług i bibliotek multimediów. Krótko mówiąc, Apple TV oferuje wszystko, czego chcesz – od muzyki do filmów, a nawet dwuosobowych gier.

Kupując dowolny model Apple TV, dostaniesz dostęp do miliona aplikacji, usług i bibliotek multimediów zwanych obszarem App Store. Obejmuje to wszystko – od popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix, Hulu i YouTube, po sieci społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, a nawet gry wideo.

Możesz także dostosować swoje doświadczenia z Apple TV, wybierając spośród specjalnie stworzonych aplikacji. Możesz używać Apple Music do słuchania ulubionej muzyki lub korzystać z SportsCaster do śledzenia swojej drużyny ulubionych sportów. Możesz również używać specjalnie przygotowanych aplikacji, aby oglądać program telewizyjny lub pokazywanie w domu.

Jeśli potrzebujesz większej elastyczności, możesz także skorzystać z technologii AirPlay, która pozwala na przesyłanie treści z urządzeń Apple na ekran Apple TV. Oznacza to, że wszystkie Twoje ulubione aplikacje, zdjęcia, filmy i programy telewizyjne będą dostępne na Twoim telewizorze.

Ceny Porównania

Kiedy porównujemy różne modele Apple TV, ważnym aspektem będzie cena. Istnieje wiele różnych opcji, w zależności od modelu oraz oferty zawartej w nim wyposażenia. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich i porównajmy ich ceny.

  • Model 32 GB – 249 USD
  • Model 64 GB – 299 USD
  • Model 128 GB – 399 USD

Jak widać, najtańszym modelem jest wersja 32 GB, podczas gdy najdroższy to 128 GB. Jednak, aby mieć prawdziwy stosunek jakości do ceny, powinniśmy spojrzeć również na dodatkowe wyposażenie, w ofercie każdego modelu. Na przykład, wersja 128 GB oferuje również funkcję AirPlay.

Porównanie środowisk

Kiedy zastanawiasz się, jaki model Apple TV jest najlepszy dla Twoich potrzeb, warto porównać system operacyjny i interfejs użytkownika w każdym modelu. System operacyjny odgrywa kluczową rolę w działaniu Apple TV. Interfejs użytkownika jest tym, co widzisz i gdzie znajdujesz aplikacje, usługi i inne funkcje Apple. Porównanie interfejsu użytkownika i systemu operacyjnego może pomóc Ci lepiej zrozumieć, jaki model jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Aktywne środowisko działania obecnie wykorzystywane w produktach Apple TV to tvOS. Jest to oparty na iOS system operacyjny. Dzięki temu, że tvOS wykorzystuje wiele tych samych technologii, jak iOS, jest on zaprojektowany tak, aby wyświetlać konkretny i przejrzysty interfejs użytkownika. Na tej podstawie Apple zbudowało swoje inteligentne zabezpieczenia, które umożliwiają wszystkim korzystanie z Apple TV bez obaw o bezpieczeństwo.

System operacyjny i interfejs użytkownika różnią się zależnie od konkretnego modelu Apple TV. Niektóre wersje mogą mieć bardziej zaawansowane i nowoczesne środowisko, podczas gdy inne będą miały starsze wersje interfejsu. Ważne jest, aby porównać te elementy, aby wybrać właściwy dla Ciebie model.

Tryb gier Apple TV

Apple TV oferuje rozrywkę w postaci gier, jednak nie wszystkie modele mają tę samą funkcjonalność. Najnowszy model Apple TV oferuje zintegrowane centrum gier z uznanych studiów na całym świecie. Oprócz tego, dzięki czemu można cieszyć się szeregiem gier dla rodziny i konsolowymi zabawami, Apple TV pozwala również na grę sieciową z innymi użytkownikami. Wiele tytułów ma dostosowaną przyjazną dla użytkownika grafikę 4K i obsługę HDR, dzięki czemu obrazy i animacje są bardziej realistyczne, a doświadczenie jest bardziej autentyczne.

Każdy model Apple TV ma swój własny tryb gier, więc warto dokładnie przeanalizować funkcje każdej z nich, aby lepiej zrozumieć, który będzie działał najlepiej dla naszych potrzeb. Na przykład, starsze modele Apple TV mogą oferować mniejszy wybór gier, niż te, które są dostępne w nowszych modelach. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jak dobrze działa na każdym modelu Apple TV, aby wybrać najlepszy dla nas.

Obsługa Menedżera rodzinnego

Menedżer rodziny Apple może pomóc Ci w korzystaniu z Apple TV bez obaw o bezpieczeństwo. Jego funkcje umożliwiają rodzinie wspólne korzystanie z Apple TV, bez względu na wiek i wykształcenie użytkownika. Dostępne są modele dostosowane do różnych budżetów i zapewniające maksymalną wygodę, oferując kontrolę nad czasem spędzanym na urządzeniu oraz dostęp do treści odpowiednich dla wybranego wieku.

Menedżer rodziny Apple umożliwia rodzicom tworzenie wpisów Apple ID dzieciom poniżej 13 roku życia. Ten rodzaj wpisu obejmuje szereg restrykcyjnych ustawień bezpieczeństwa, w tym kontrolę zawartości i czasu ekspozycji na nią, a także limitowanie wydatków. Rodzic może także wybrać rodzinne ustawienia bezpieczeństwa, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć wszystkie urządzenia.

Czas reakcji

Apple TV oferuje szybki i responsywny czas reakcji. Oznacza to, że otrzymasz natychmiastową odpowiedź na wszystkie swoje żądania. Rewelacyjnie sprawdzi się przy grach, filmach i wielu aplikacjach, ponieważ będziesz mógł rozkoszować się produktem bez irytujących opóźnień.

Różnica pomiędzy modelem Apple TV 4K a innymi starszymi modelami jest taka, że działa on znacznie szybciej. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu go w szybszy procesor i więcej pamięci operacyjnej.

Jeśli chcesz czerpać największą przyjemność z Apple TV, powinieneś wybrać najnowocześniejszy model i skorzystać z mocy jego naprawdę wydajnego procesora.

Sterowanie głosowe

Apple TV umożliwia użytkownikom korzystanie z technologii sterowania głosowego, co znacznie ułatwia korzystanie z tego urządzenia. Możesz wydawać polecenia i przeglądać treści za pomocą głosu, wybierając dźwięki z kompatybilnych mikrofonów. Dzięki temu bardzo łatwo jest wyszukać filmy, programy telewizyjne, aplikacje, muzykę, gry i więcej. Z Apple TV możesz wykonać wszystko, czego potrzebujesz, używając tylko swojego głosu.

Aby móc korzystać z funkcji sterowania głosowego, musisz wybrać odpowiedni model Apple TV. Najnowsze modele umożliwiają sterowanie głosowe z Apple Siri i innymi alternatywnymi usługami. Większość z tych usług współpracuje z systemem Apple iOS, pozwalając na kontrolowanie Twojego Apple TV za pomocą iPoda, iPada lub iPhone’a oraz kompatybilnych urządzeń.

Jeśli chcesz skorzystać z funkcji sterowania głosowego, upewnij się, że masz odpowiednią wersję systemu operacyjnego Apple TV i kompatybilny sprzęt do korzystania z tej funkcji. Sterowanie głosowe może być bardzo przydatne podczas przeglądania treści lub obsługi aplikacji, dlatego ważne jest, abyś zawsze miał dostęp do tych funkcji.

Porównanie Zoom Levels i akcji

Zoom Levels to funkcja, która oferowana jest w każdym modelu Apple TV. Oferuje ona funkcję powiększania obrazu, co pozwala oglądać programy telewizyjne i inne treści z większą wyrazistością i szczegółowością. Po dodaniu tej funkcji można zobaczyć więcej szczegółów niż w trybie standardowym.

Funkcja Zoom Level jest dostępna wszędzie, gdzie istnieje opcja wyboru treści, a każdy model Apple TV ma swoją własną funkcję Zoom Level. Oznacza to, że możemy skorzystać z tej funkcji, aby lepiej dobrać treść do naszych potrzeb, ponieważ dostępny jest szeroki wybór ustawień, które można dostosować do naszych upodobań.

Apple TV oferuje również funkcję Akcji, która pozwala zaprogramować przyspieszenie lub spowolnienie filmu na podstawie naszych preferencji. Przyciski Akcji na pilocie pozwalają ustawić tempo odtwarzania, dzięki czemu możemy dostosować tempo odtwarzania do naszych potrzeb.

Podsumowanie

Na podstawie przeprowadzonych porównań, możemy wyciągnąć kilka wniosków dotyczących odpowiedniego wyboru Apple TV. Jeśli potrzebujesz prostego i niewielkiego urządzenia do strumieniowego przesyłania treści, Apple TV 4K jest odpowiednią opcją. Posiada on również wbudowany dekoder HDR, dzięki czemu materiały będą wyświetlane z ogromną jakością. Jeśli chcesz skorzystać z funkcji sterowania głosowego, najlepszym wyborem będzie nowe Apple TV HD, które korzysta z Siri. A jeśli szukasz niedrogiego rozwiązania, które ma wszystkie podstawowe funkcje, model Apple TV 3 wydaje się być najlepszym wyborem.

Więc gdybyśmy mieli wskazać najbardziej uniwersalny wybór spośród wszystkich rodzajów Apple TV, naszym zdaniem najlepsza opcja będzie Apple TV 4K. Zapewnia on wszystko, czego potrzebujesz do zapewnienia wysokiej jakości obrazu i dźwięku oraz żywego wrażenia podczas korzystania z Apple TV. Ponadto 4K ma wszystkie nowoczesne funkcje, których możesz oczekiwać od Apple TV, w tym AirPlay, a korzystanie z interfejsu jest wysoce intuicyjne.

comments: 0

pl_PLPolish