Dlaczego warto skorzystać z Apple Music na iPhone?

Apple Music zrewolucjonizował świat muzyki online. Oferując bezpłatne okresy próbne i szeroką gamę usług – w tym odtwarzanie muzyki w trybie offline, możliwość tworzenia własnych playlist i słuchanie muzyki w jakości Hi-Fi – to prawdziwa gratka dla fanów muzyki. Apple Music daje Ci też dostęp do dużej bazy utworów, z której możesz skorzystać, aby ciągle odkrywać nową muzykę.

Czy masz iPhone’a i chcesz zacząć korzystać z usługi Apple Music? W tym poradniku omówimy wszystko co musisz wiedzieć, aby mądrze i bezpiecznie korzystać z Apple Music na swoim telefonie.

Jak zacząć korzystanie z Apple Music na iPhone’ie?

Cóż, jeśli jeszcze nie słyszałeś o usłudze Apple Music – oto twoja okazja, aby poznać tę popularną platformę muzyczną. Dzięki Apple Music możesz słuchać swojej ulubionej muzyki na iPhone’ie w dowolnym miejscu i czasie. Chcesz się dowiedzieć, jak zacząć? Przeczytaj dalej!

Krok 1: Zainstaluj Apple Music na swoim iPhone’ie, otwierając App Store i wpisując „Apple Music” w polu wyszukiwania. Następnie kliknij „Pobierz” przy pozycji aplikacji, by pobrać ją na telefon.

Krok 2: Uzupełnij swój profil i wybierz swoją jazdę muzyczną – Apple Music oferuje rekomendacje oparte na Twoich preferencjach muzycznych. Poprzez wypełnienie kilku pytań o Twoje gusta muzyczne, Apple Music będzie w stanie wybrać utwory idealnie dopasowane do Twojej osobowości.

Krok 3: Utwórz i skomponuj listę odtwarzania – listy odtwarzania są idealne do tworzenia playlisty, które możesz dostosować do nastroju lub okoliczności. Wybierz utwory z biblioteki Apple Music, aby utworzyć własną listę.

Instalacja aplikacji Apple Music

Apple Music jest dostępne na wszystkich urządzeniach z systemem iOS. Aby móc korzystać z tej usługi, musisz zainstalować aplikację na swoim iPhone. Możesz to zrobić, wybierając aplikację Apple Music z App Store i przechodząc do zakładki Pobierz.

Gdy już zainstalujesz aplikację, otwórz ją na swoim telefonie. Po starcie aplikacji pojawi się strona startowa. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, przeczytaj instrukcję, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować swoje konto.

Jeśli masz już konto Apple ID, podaj swoje dane logowania, aby uzyskać dostęp do utworów, albumów, stacji radiowych i innych funkcji oferowanych przez aplikację. Możesz przejrzeć listy poleceń, aby znaleźć interesujące Cię utwory.

Uzupełnienie profilu i wybranie swojej jazdy muzycznej

Apple Music to usługa służąca do przeglądania, odtwarzania i tworzenia playlist muzycznych. Aby móc skorzystać z Apple Music, musisz mieć swój własny, unikalny profil użytkownika. Aby go utworzyć, musisz podać następujące informacje:

 • Nazwa użytkownika
 • E-mail
 • Hasło

Po utworzeniu profilu możesz wybrać swoją jazdę muzyczną. Oznacza to, że dostaniesz listy i sugestie dotyczące różnych gatunków muzycznych, które możesz sprawdzić. Możesz wybrać maksymalnie pięć gatunków muzycznych, dla każdego z nich podając 25 ulubionych artystów lub utworów.

Tworzenie i składanie playlist

Playlisty są najlepszym sposobem na grę dla ulubionych utworów. Z Apple Music możesz tworzyć własne playlisty lub skorzystać z predefiniowanych list. Tworząc własną listę, możesz wybierać utwory z oficjalnych albumów lub singli, które dodasz do listy. Możesz też skopiować listy znajomych przez funkcję delenia. Apple Music umożliwia również tworzenie list w oparciu o muzykę, którą słyszałeś wcześniej.

Aby utworzyć nową playlistę, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 • Kliknij ikonę „Playlisty” w górnym menu aplikacji.
 • Kliknij „Utwórz nową playlistę”.
 • Podaj nazwę listy.
 • Kliknij „Utwórz”.
 • Dodaj utwory do listy, wybierając z menu podręcznego „Dodaj utwory”.
 • Kliknij „Zapisz”, aby zapisać swoją listę.

Możesz również skorzystać z predefiniowanych list w Apple Music, takich jak „Ulubione”, „Niedawno słuchane”, „Popularne” itp. Wyświetlają one utwory na podstawie Twoich ostatnich aktywności muzycznych. Listy te są dostępne w górnym menu aplikacji, obok ikony „Playlisty”.

Przeglądanie i tworzenie list odtwarzania w Apple Music na iPhone’ie

W Apple Music możesz przeszukiwać ogromną bibliotekę utworów i tworzyć listy odtwarzania. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć aplikację i użyć funkcji Wyszukaj lub Pasuj do mnie – obie wyszukują najlepsze utwory dla Ciebie. Kiedy już znajdziesz interesujące Cię utwory, możesz je dodać do listy odtwarzania. Na przykład, jeśli szukasz utworu zapytaj swojego ulubionego artysty lub albumu – zwykle wyświetlicie się kilka odpowiednich opcji.

Możesz również tworzyć własne listy odtwarzania, a także przeglądać listy odtwarzania innych użytkowników. Jeśli chcesz podzielić się swoimi preferencjami muzycznymi, możesz również udostępnić własne listy odtwarzania innym użytkownikom. Oznacza to, że możesz łatwo dzielić się muzyką ze znajomymi lub promować swoją jazdę muzyczną.

Jak tworzyć listy odtwarzania?

Tworzenie własnych list odtwarzania jest bardzo proste i nie wymaga wiele czasu. Najpierw musisz wybrać interesujący Cię utwór lub album, a następnie po prostu kliknąć przycisk Utwórz listę. Możesz wybrać, czy chcesz listę publiczną, czy prywatną. Możesz również dodać utwory z innych list, jeśli chcesz. Po utworzeniu listy będziesz mógł ją edytować, dodawać nowe piosenki lub usuwać te, które Ci się nie podobają.

Apple Music pozwala również moderatorom na tworzenie własnych list tematycznych, np. list zawierających „najgorętsze nowości” lub listy z okazji specjalnych świąt. Moderatorzy mogą również tworzyć listy tematyczne dla fanów, którzy szukają określonego rodzaju utworów.

Przeszukiwanie utworów i odkrywanie nowej muzyki

Korzystanie z Apple Music na iPhone’ie pozwala Ci na odkrywanie coraz to nowszej muzyki. Przeszukuj katalog Apple Music w celu znalezienia interesujących Cię utworów i dyskutuj z innymi użytkownikami na temat muzyki i artystów. Poznaj nowe gatunki, odkryj utwory i załóż playlisty zawierające Twoje ulubione hity.

Aby wyszukać utwory odpowiednie dla Ciebie, możesz wykorzystać narzędzie wyszukiwania Apple Music. Do wyszukiwania służą tu określone słowa kluczowe, które mogą być nazwami utworów/artystów lub gatunkami muzycznymi. Aby ułatwić Ci przeszukanie katalogu Apple Music, istnieje również funkcja sugestii, która wyświetli Ci listę podobnych utworów/artystów. Możesz również skorzystać z wszelkich list polecanych, które są tworzone przez edytorów Apple Music.

Apple Music dokłada starań, abyś miał wgląd w wszystkie najnowsze trendy. Większość artystów udostępnia swoje nowe utwory bezpośrednio w aplikacji Apple Music. Warto więc raz w tygodniu przeskanować baza utworów i poszperać wśród najnowszych piosenek. Od czasu do czasu możesz również odwiedzać stronę główną Apple Music, aby dowiedzieć się czegoś więcej o aktualnych albumach, utworach i artystach.

Dodawanie utworów do ulubionych

Oto jak w prosty sposób dodać swoje ulubione utwory do Apple Music na iPhone’ie. Najpierw musisz wyszukać utwór, który chcesz dodać do swojej biblioteki. Możesz to zrobić za pomocą pola wyszukiwania w górnej części aplikacji lub przeglądając listy poleceń i odkrywając nowe muzyki.

Gdy w końcu znajdziesz utwór, który ci się spodobał, możesz dodać go do ulubionych. Wystarczy, że dotkniesz ikony serca znajdującej się po lewej stronie miniaturki utworu. Ikona serca zmieni kolor na czerwony, co oznacza, że utwór został dodany do twojej biblioteki ulubionych.

Jeśli chcesz usunąć utwór z listy ulubionych, wystarczy, że ponownie dotkniesz ikony serca, a ona stanie się biała. To wszystko – proste i szybkie!

Różnice między kontem zwykłym a premiun

Apple Music oferuje 2 rodzaje kont – standardowe i premiun. Oba mają swoje wady i zalety, warto więc dokładnie przyjrzeć się obu opcjom, aby dokonać najlepszego wyboru.

 • Standardowe konto: Standardowe konto Apple Music jest darmowe i pozwala Ci słuchać utworów ze swojej biblioteki, odtwarzać ulubione składanki i uzyskiwać dostęp do stacji radiowych. Możesz również wyszukiwać i odkrywać nowe utwory na iPhone’ie.
 • Premiun konto: Premiun konto Apple Music jest dostępne za koszty abonamentu. Konta premium oferują możliwość słuchania muzyki offline, w trybie bez przerw reklamowych i ze zwiększoną jakością dźwięku.

Koniecznie sprawdź oba typy kont, przed podjęciem decyzji o tym, które będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb.

Jak słuchać muzyki offline na iPhone’ie?

Apple Music daje ci możliwość zapisu swojej ulubionej muzyki, by móc słuchać jej w dowolnym momencie – bez połączenia z internetem. Słuchanie muzyki offline jest świetnym sposobem na oszczędzanie transferu danych lub szybkie odtwarzanie utworów, gdy nie masz dostępu do sieci wi-fi lub danych komórek.

Oto kilka sprawdzonych metod słuchania muzyki offline z Apple Music:

 • Pobierz set list sygnowaną przez artystę. Na stronie głównej Apple Music (Ustawienia > Muzyka) znajdziesz sekcję Set Lists, w której dostępne są listy mixowe przygotowane przez artystów, takie jak Taylor Swift czy Ed Sheeran.
 • Pobierz pojedyncze utwory lub albumy z wyszukiwarki. W prawym górnym rogu w wyszukiwarce znajdziesz ikonę pobierania – kliknij ją, by pobrać cały album lub wybrane utwory.
 • Pobierz playlisty. Przejdź do dowolnej playlisty, kliknij „…” i wybierz opcję „Pobierz”, by zapisać ją na swoim urządzeniu.

Gdy już skończysz pobierać muzykę, możesz słuchać offline w swojej bibliotece muzycznej. Od teraz wszystkie utwory, które pobrałeś, będą oznaczone jako „Offline”.

Dodawanie własnych utworów do Apple Music

Apple Music pozwala Ci na dodawanie własnych utworów do swojej kolekcji. Utwory muszą być w formacie AAC lub MP3, a maksymalna wielkość pliku wynosi 200 MB.

Aby dodać utwory do Apple Music, możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • Za pośrednictwem iTunes: wejdź do sklepu iTunes i znajdź pliki, które chcesz dodać do swojej kolekcji. Następnie wybierz opcję „Dodaj do playlisty”. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie i pliki zostaną dodane do Apple Music.
 • Poprzez pocztę e-mail: Możesz wysłać swoje utwory bezpośrednio do swojej skrzynki pocztowej. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję „Wyślij do Apple Music”, a następnie wybrać swoje utwory.
 • Za pośrednictwem iCloud: Otwórz ustawienia iCloud na swoim koncie i dodaj swoje utwory do biblioteki iCloud. Utwory automatycznie będą synchronizowane z Apple Music.

Które urządzenia obsługują Apple Music?

Apple Music jest dostępne na wiele popularnych urządzeń, w tym iPhone’y, iPady, iPody Touch, Macbooki, PC i inne. Możesz także słuchać muzyki Apple Music za pośrednictwem konsoli gier i innych urządzeń typu streamowanie. Następujące urządzenia są kompatybilne z Apple Music:

 • iPhone, iPad lub iPod Touch z systemem iOS 8.4 lub nowszym
 • Mac z systemem OS X 10.10.5 lub nowszym
 • PC z systemem Windows 7 lub nowszym
 • Apple TV z systemem OS 7.0 lub nowszym
 • Konsole gier Xbox One lub PlayStation 4
 • Android z wersją systemu 4.3 lub nowszą
 • CarPlay

Alternatywne aplikacje do Apple Music

Apple Music jest popularną usługą streamingową, ale nie jedyną. Istnieje wiele innych platform, które oferują możliwość słuchania muzyki na iPhone’a.

Poniżej przedstawiono listę najpopularniejszych alternatyw dla Apple Music:

 • Spotify – Najpopularniejsza aplikacja muzyczna na świecie, która umożliwia odkrywanie i słuchanie ulubionej muzyki za pośrednictwem serii codziennych propozycji.
 • Deezer – Platforma streamingowa z największą kolekcją utworów ze wszystkich gatunków muzycznych oraz cyfrowych albumów.
 • Amazon Music – Usługa streamingowa firmy Amazon, oferująca ponad 50 milionów utworów online do wyboru.
 • Tidal – Popularna platforma streamingowa wysokiej jakości muzyki, która oferuje usługi na abonament, oparte na jakości dźwięku.
 • Pandora – Niezwykła aplikacja, która tworzy indywidualne playliwty dla użytkowników, w oparciu o ulubioną muzykę.

Pamiętaj, że każda z tych usług ma własne korzyści i wady, więc umiejętne wykorzystanie wszystkich trzech aplikacji może być również korzystne. Prześledź ich funkcje, aby zobaczyć, której będziesz używać najczęściej.

Dlaczego warto skorzystać z usługi Apple Music na iPhone’ie?

Apple Music to jedna z najpopularniejszych usług streamingowych dostępnych na rynku i jest idealna dla fanów muzyki. Przez Apple Music ma się dostęp do setek milionów utworów, które można słuchać, gdziekolwiek jesteś. Co jeszcze lepsze, usługa ta jest dostępna zarówno na iPhone’ach, jak i wielu innych urządzeniach, a także ze środowiska strony internetowej.

Korzystanie z Apple Music na iPhone’ie naprawdę jest przyjemne, ponieważ jest on zintegrowany z systemem iOS. Oznacza to, że możesz pełniej wykorzystać funkcje iolszczynności aplikacji, takie jak tworzenie playlist, udostępnianie utworów, odkrywanie nowych muzyków, słuchanie muzyki offline, dodawanie ulubionych utworów, etc. Apple Music pozwala również korzystać z okresowych promocji i rabatów.

Ponadto, Apple Music jest bardzo łatwy w obsłudze. Zainstalowanie aplikacji jest proste i przy użytkowaniu jej, dostaniesz intuicyjne i łatwe w obsłudze interfejsy. Możesz tworzyć playlisty, szukać utworów i albumów, a także słuchać muzyki bez konieczności pobierania każdego utworu osobno. Dzięki temu, oszczędzasz dużo czasu, pieniędzy i energii.

W sumie, Apple Music jest przystępny i łatwy w użyciu, a zainstalowanie go na urządzeniu iPhone jest szybkie i proste. Jeśli chcesz mieć dostęp do setek milionów utworów i słyszeć swoją ulubioną muzykę wszędzie tam, gdzie jesteś, Apple Music jest idealnym wyborem.

Przydatne wskazówki, aby czerpać jak najwięcej korzyści z Apple Music na iPhone’ie

Zaawansowana technologia Apple Music zapewnia wiele możliwości słuchania muzyki na iPhone’ie. Rozwiązanie to obejmuje wszystko, od przyglądania się listom i tworzenia własnego zestawu utworów po wyszukiwanie i słuchanie muzyki offline. Oto kilka wskazówek, dzięki którym można czerpać jak najwięcej korzyści z Apple Music na telefonie:

 • Spróbuj korzystać z usługi „For You”, która oferuje personalizowaną sekcję odsłuchiwania zależnie od twoich preferencji. Wybierz swoje ulubione artystów i tytuły, aby dostarczyć Ci jak najbardziej interesujące propozycje.
 • Użyj karty Radio w aplikacji aby znaleźć nowych artystów i utwory, wraz z lokalnymi programami radiowymi.
 • Zapoznaj się z funkcją „Offline Listening”, która pozwala na przesyłanie utworów do telefonu, aby je obejrzeć bez dostępu do internetu.
 • Dodawaj utwory do swoich ulubionych, aby szybko odsłuchać je, gdy w dowolnym momencie będziesz miał ochotę.
 • Korzystaj z funkcji „Sharing”, aby dzielić się swoją muzyczną kolekcją ze znajomymi.
pl_PLPolish